Unicorns & Fairytales
zuid-Frankrijk met kinderen - unicorns & fairytales
museum My life Op stap op vakantie TIPS om te reizen met kinderen Travel uitstappen uitstappen in openlucht

Activiteiten met kinderen in de Provence (Zuid-Frankrijk)

Wij gingen deze zomer naar het Zuiden van Frankrijk, naar de Provence. We verbleven op een leuk plekje in Loriol Du Comtat, gehuurd van een kennis. Vanaf deze plek is het makkelijk uitwijken naar andere stadjes in de buurt of verder weg. De Provence is natuurlijk best groot, dus dit is maar een fractie van wat je er allemaal kunt doen. Deze uitstappen en activiteiten in de Provence met kinderen kan je al op weg helpen en je voorzien van 10 dagen plezier.

Met de auto naar de Provence

We besloten om met de auto naar de Provence te gaan. We vertrokken om 19u op maandagavond en kwamen dinsdagochtend om bijna 7u aan, inclusief stops om te auto op te laden. Wij hebben een elektrische auto dus moesten elektrische oplaadpunten vinden. Dat ging makkelijk met onze auto want die zocht zelf naar oplaadpunten. Met Google Maps kan dit uiteraard ook! Omdat het nacht is stonden we vaak alleen of met 1 of 2 andere auto’s. We hadden alles mee op de voor-en achterbank die van nut konden zijn, maar omdat de kinderen ook deels sliepen werd het een vlotte rit (de rugpijn door mijn hernia niet meegerekend)

Lees ook: Met deze tips overleef je een lange autorit met kinderen!

en ook: Een autovakantie met kinderen overleven + handige printables

en deze: Autovakantie met je kinderen? Hier zijn enkele handige tips!

of: Nog meer leuke tips & spelletjes om je kinderen bezig te houden tijdens een lange autoreis, treinreis of vliegreis

Dag 2: Naar Avignon

Er zijn veel leuke activiteiten voor kinderen in de Provence als je kinderen hebt die wat houden van cultuur en geschiedenis. Dag 1 was eigenlijk enkel chillen aan het zwembad en ons installeren in het huisje, naar de winkel gaan en bekomen van de lange autorit. Ook de kinderen waren best moe. Dag 2 trokken we na een ‘slow morning’ richting Avignon. Tip: vertrek toch vroeg genoeg, niet voor de drukte maar wel omdat er eigenlijk best veel te zien is. Wij hadden het gevoel dat we veel nog niet gezien hadden. We deden een audiotour in het PALAIS DU PAPE. Op zich best indrukwekkend, maar ook dubbel want het is enkel door die visuele elementen door de iPad die je mee krijgt dat het interessant wordt. Iedereen zit dan ook meer naar een scherm te staren dan naar wat er allemaal te zien (of niet te zien) is. Sommigen vinden dat een troef en anderen een minpunt. De kinderen vonden het wél cool dat ze alles konden zien zoals het vroeger zou geweest zijn door deze technische snufjes. Bovendien kan je in elke kamer schatten zoeken die je moet verzamelen. Dus… beslis zelf of je het leuk vindt 🙂 Zeurende kinderen heb je al niet omdat het gecombineerd is met een scherm (en dat trekt aan hahaha)

Je hebt echt wel een fijne omgeving, een oude stad waar je door kan kuieren en winkeltjes, terrasjes, ijskraampjes etc… Tof om door te wandelen. Na ergens een ijsje te hebben gegeten trokken we naar de Pont d’Avignon. Door middel van een audiogids kom je meer te weten over de geschiedenis van de brug. Interesseert dit jou helemaal niett? Dan is het vrij duur om voor te betalen vind ik persoonlijk.

We wilden eigenlijk nog naar het natuurhistorisch museum gaan zien, wat gratis was. Maar helaas werd het al te laat en moesten we terug. Dat staat zeer hoog op de bucketlist voor als we opnieuw naar het Zuiden van Frankrijk komen met het gezin. Want ik ben er zeker van dat dit nog gaat gebeuren.

Dag 3: het theater en de markt in Orange

We trokken de derde dag naar de markt in Orange. Best een leuke markt, ook niet TE druk toen wij er waren, maar koop aub nooit tapenades, olijven of noten van die kramen. Je betaalt je er blauw. Ze lokken je met een proevertje en voor je het weet ben je zoals wij 45 euro kwijt aan een zakje noten en een bakje tapenade. Kijk altijd goed naar de prijs per kilo.

We bezochten het Oude theater van Orange. Best indrukwekkend. Je krijgt weer met een audiogids meer te horen over de geschiedenis en dat maakt het interessant. Want behalve wat kleine ruimtes waar je nog wat info kunt zien en het theater, is er niet veel anders te zien. Maar zoals ik al zei: als je kinderen hebt die nieuwsgierig zijn, dan is het de moeite waard. Je kan ook een visuele AR belevenis boeken, dan betaal je bij. Dit hebben we niet gedaan, dus ik kan mijn mening daar niet over zeggen.

Wel een klein leuk momentje: die avond trad Will Smith op. Wij zagen hem aankomen met busjes en konden een foto maken. Toch een beetje nostalgie 😉

lees ook: Vliegen met kinderen: enkele handige tips + gratis printable!

Dag 4: Middeleeuwen in Châteauneuf-du-Pape

Deze dag stond daar helemaal in het teken van een Middeleeuws festival. Twee dagen lang kon je er genieten van optredens, kinderspelen, wijnproeverij en kraampjes waar je allerlei spulletjes kon kopen. Het stadje zelf is enorm mooi! Het is zeker de moeite om daar even heen te gaan. We gingen natuurlijk naar huis met twee flesjes wijn en een mooi souvenir voor de kinderen: draken met edelstenen. Kijk dus zeker eens online of dat festival er is als je zelf in de Provence bent.

Dag 5: Lekker lunchen in Venasque

Venasque is zo’n typisch Provençaals dorpje dat rechtstreeks uit een prentkaart lijkt te komen. Smalle straatjes, pastelkleurige luiken, en overal bloemen. Natuurlijk een ideale plek om wat foto’s te trekken. We kozen (getipt door de mensen die we leerden kennen) een klein restaurantje met uitzicht over de vallei. Le petit chose. De kinderen namen een croque monsieur (hier leggen ze wel de kaas erboven en grillen ze het) , en wij genoten van een verse salade met tonijn. Na het eten dwaalden we nog wat door het dorp en we gingen een kaarsje branden in de kerk. Dat is iets van onze kinderen 😉

Dag 6: Devalkarten vanaf de Mont Ventoux

Vandaag draaide alles om de Cap Ventoux Experience: pure sensatie, natuur en fun — zonder dat we ons (helemaal) begeven op Tour-de-France-niveau, hihi. De autorit naar boven was de moeite. Vele OOOHS en AAAAHS. We kwamen aan op onze bestemming en lunchten een. Daarna trokken we naar Mont Serein: zip-lines, trottinettes électriques, accrobranche, dévalkart… kortom, sfeer op 360 °C. Er was voor elk wat wils, van rustige wandelingen tot spannende glijbanen en boomparcours. En jawel, ook een Bike Park met drie glooiende pistes op maat van verschillende niveaus. Alleen bij kinderen vanaf 10 jaar, dus net iets voorbij de jongste. Onze kinderen kozen voor de activiteiten accrobranche en Devalkarten. Dat waren grote hits bij de kinderen en brachten ons terug naar het idee van “kijk mij eens durven”. Tussendoor genoten we van de frisse berglucht—jawel, dat scheelt vaak 10 °C met het dal! Écht een welgekomen verademing.

Praktische tips:

  • Trek stevige schoenen en laagjes aan: op hoogte waait het vaak flink.
  • Neem genoeg water mee, want je verbrandt calorieën – en dorst – als chips in de zon.
  • Check vooraf openingstijden via de site van Cap Ventoux Experience: in de zomer draaien ze volop, maar in winter zijn sommige activiteiten gesloten.

Dag 7: Kano op de Sorgue en je wanen in Venetië

De Sorgue is kraakhelder en ijskoud, maar oh zo mooi. Op vele plekjes kan je een kano experience huren. Je wordt dan begeleid, dus no stress en deze rivier is helemaal niet wild. We huurden kano’s en voeren door een stukje natuur dat je het gevoel geeft in een sprookje te zijn. Op sommige plekken lijkt het net Venetië, met huizen pal aan het water en bruggetjes waar je onderdoor vaart. Ik nam Lex bij mij op de kano en mijn man nam Vince mee. Doe zeker wel iets sportiefs aan en neem reservekledij mee. We aten in een klein restaurantje waar we de beste vis en rijst vonden…

Dag 8: La forêt enchantée

Het betoverde bos kost 9,5 per persoon (ja, ook volwassenen) en is een soort sprookjesbox met labyrint en parcours. De ideale leeftijd schommelt een beetje, ook kleine kinderen gaan het hier leuk vinden tot maximum 10 jaar ongeveer. Iets ouder gaat ook, maar de fun gaat er sneller af zijn. Alles is in het Frans, ook de zoektocht en dat is iets moeilijker. Lex heeft zich echt wel geamuseerd. Het was voor hem zeker de moeite. Pas wel op dat de GPS je langs de autosnelweg A5 stuurt, want anders kom je op smalle weggetjes terecht…

Dag 9: Les Baux-de-Provence

Een van de mooiste dorpjes die we hebben gezien. Het is toeristisch, ja, maar wel écht de moeite waard. Je hebt een kasteelruïne waar de kinderen zich konden uitleven als ridders, complete met katapulten en kanonnen. Ook de steile straatjes vol winkeltjes en kraampjes waren leuk om te ontdekken. Tip: ga in de voormiddag, want in de namiddag is het echt druk en warm. We lunchten in een leuk plekje, in een grotje zo leek het wel. En natuurlijk nam ik lekkers mee uit de winkeltjes die je daar hebt met plaatselijke lekkernijen. Oh ja en een leuk bloesje.

Dag 10: Le Sentier des Ocres

Dit is alsof je ineens in Amerika in Bryce Canyon staat. Rode, oranje en gele rotsformaties, en wandelpaden die je er dwars doorheen leiden. Wij deden de korte wandeling (ongeveer 35 minuten) en dat was met kinderen prima te doen. Trek vooral iets aan dat vuil mag worden, want het zand geeft af… Het stadje zelf is ook de moeite. Veel kunst en mooie winkeltjes.

Dag 11: La Ferme aux Crocodiles

Even iets totaal anders: krokodillen, schildpadden en slangen spotten. De kinderen waren helemaal onder de indruk van de enorme krokodillen die soms vlak voor je neus kwamen liggen. Er is ook een speeltuin buiten, dus je kunt het makkelijk combineren met wat ontspanning. Tip: ga niet op het heetst van de dag, binnen kan het warm aanvoelen. Het is ook zeker niet goedkoop dus als je er heel ver voor moet rijden en niet zo houdt van reptielen, dan doe je dit beter niet.

Dag 12: Just relax…

Na zoveel uitstappen hadden we allemaal nood aan een dagje niets doen. We bleven gewoon bij het zwembad, lazen een boek, deden wat spelletjes en aten restjes van de voorbije week. Soms is het fijn om even geen plan te hebben en gewoon te genieten van de zon, het gezelschap en het gevoel dat je écht op vakantie bent. Helaas ook inpakken…

lees ook: De vakantie overleven met (vermoedelijk) hoogbegaafde kinderen

En? Welke tips heb jij nog voor ons?

XOXO Nathalie

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply